Reputation : 3
Points : 3
Datum upisa : 23.04.2008

Đoković u polufinalu Hamburga Empty
PočaljiNaslov: Đoković u polufinalu Hamburga   Đoković u polufinalu Hamburga I_icon_minitimePet Maj 16, 2008 1:28 pm

Đoković u polufinalu Hamburga 1423357475482d98db23e05545655392_bigSrpski teniser Novak Đoković pobedio je 78. igrača sveta Alberta Montanjesa iz Španije sa 2:0 po setovima (6:2, 6:3), u četvrtfinalu turnira Masters serije u Hamburgu. Đoković, koji je postavljan kao treći nosilac, svoj prvi susret sa Montanjesom dobio je posle sat i 17 minuta igre. Đoković će se u polufinalu sastati sa pobednikom duela drugog i 11. nosioca, Rafaela Nadala i Karlosa Moje.

Prvi set počeo je međusobnim brejkovima, nakon čega su teniseri uspeli da zadrže svoje servise pri rezultatu 2:2. Posle toga Đoković pravi dva brejka i osvaja četiri uzastopna gema i tako osvaja prvi set rezultatom 6:2.

Srpski teniser je u prvom setu sigurno servirao, pogotovo prilikom prvog servisa, kada je imao 83 odsto uspešnosti, ali je i napravio veći broj direktno osvojenih poena 11, naspram Montanjesovih četiri.

U drugom setu teniseri su igrali sigurno u gemovima na svoj servis, ali je Đoković, ipak, uspeo da u osmom gemu napravi brejk i povede sa 5:3.

Srpski teniser je zatim servirao za pobedu, a protivniku nije dozvolio da osvoji nijedan poen u poslednjem gemu drugog seta. Treći teniser sveta drugi set dobio je sa 6:3.

Đoković će se u polufinalu sastati sa pobednikom duela drugog i 11. nosioca, Rafaela Nadala i Karlosa Moje.

Srpski teniser je sa Nadalom do sada odigrao devet mečeva, od kojih je tri dobio, uključujući i jedini ovogodišnji, na turniru u Indijan Velsu, koji se, međutim, igrao na tvrdoj podlozi.

Đoković se sa 31-godišnjim Mojom, koji ga je prošle godine eliminisao u četvrtfinalu turnira u Hamburgu, sastao četiri puta uz polovičan učinak od po dve pobede i poraza.

Đoković prošle godine ispao u četvrtfinalu, pa je plasmanom u polufinale zaradio 100 ATP bodova.

Nagradni fond turnira u Hamburgu je 2.270.000 evra.