Reputation : 3
Points : 3
Datum upisa : 23.04.2008

ĐOKOVIĆ OSVOJIO MASTERS U RIMU Empty
PočaljiNaslov: ĐOKOVIĆ OSVOJIO MASTERS U RIMU   ĐOKOVIĆ OSVOJIO MASTERS U RIMU I_icon_minitimePon Maj 19, 2008 1:28 am

ĐOKOVIĆ OSVOJIO MASTERS U RIMU Nole_rSrpski teniser Novak Đoković osvojio je turnir Masters serije u Rimu, pošto je u finalu takmičenja savladao 24. tenisera sveta Stanislasa Vavrinku iz Švajcarske sa 2:1 [4:6, 6:3, 6:3].

Đokoviću je titula u Rimu 10. u karijeri, a četvrta na Masters turnirima. Ove sezone Đoković je osvojio i Otvoreno prvenstvo Australije, svoj prvi grend slem, i turnir Masters serije u Indijan Velsu.

Pobeda na turniru u Rimu donosi 500 bodova na ATP listi, na kojoj će Đoković od ponedeljka imati 375 bodova više, jer je na prošlogodišnjem Mastersu u glavnom radu Italije stigao do četvrtfinala.

Đoković će tako zaostatak za drugim teniserom sveta Rafaelom Nadalom iz Španije, koji je turnir u Rimu osvajao u prethodne tri godine, a ove je ispao u drugom kolu, smanjiti na 340 bodova. Trenutni Đokovićev zaostatak za Nadalom iznosi 1.180 bodova.

Treći teniser sveta je do trijumfa u Rimu došao iako nije najbolje počeo duel sa Vavrinkom, koji mu je u petom gemu oduzeo servis i prednost sačuvao do kraja prvog seta, za vođstvo od 1:0.
Đoković je prvu brejk priliku imao tek u šestom gemu drugog seta, ali ju je odmah iskoristio i poveo sa 4:2, a vodjstvo je zadržao do kraja tog dela igre za izjednačenje od 1:1.

Srpski teniser, koji je u Rimu bio postavljen za trećeg nosioca, u trećem setu igrao je mnogo ubedljivije.

Brejk prednosti stvorio je već u prvom gemu, a novu priliku imao je u sedmom, ali je nije iskoristio. To je, ipak, učinio u poslednjem, devetom gemu i meč rešio u svoju korist sa 2:1 u setovima.
ĐOKOVIĆ OSVOJIO MASTERS U RIMU Pehar12
Đoković: Ostvario sam prvi ovogodišnji cilj na šljaci

Srpski teniser Novak Đoković izjavio
je da je osvajanjem turnira Masters serije u Rimu ispunio jedan od dva ovogodišnja cilja za sezonu na šljaci.

'Kao ovogodišnje prioritete na šljaci izdvojio sam osvajanje Rima i Rolan Garosa. Sada imam još više samopouzdanja pred velike turnire na šljaci, ali i na ostalim podlogama', kazao je Đoković.

Đoković je tako stigao do treće ovogodišnje titule, pošto je prethodno bio najbolji na Otvorenom prvenstvu Australije, gde je ostvario prvu pobedu na nekom grend slemu, i turniru Masters serije u Indijan Velsu.

'Ovo godina je za mene bila kao iz snova, ali želim da nastavim. Želim da ove godine ostvarim najbolje rezultate na svetu', istakao je treći teniser sveta.

Ispred Đokovića, koji će ovog meseca napuniti 21 godinu, trenutno su još samo Švajcarac Rodžer Federer i Španac Rafael Nadal. Srpski teniser, ipak, ove sezone je osvojio više bodova od njih dvojice.
'Svi su se navikli da Federer i Nadal igraju finale svakog velikog turnira. Mislim da oni u glavi bore sa velikim pritiskom i velikim očekivanjima', ocenio je 20-godišnji Beograđanin.

I Đoković, međutim, mora da se bori sa ulogom velikog favorita, kao što je bilo u duelu sa Vavrinkom, koji je igrao svoje prvo finale na turnirima Masters serije.
'Ako zaista želim da ostanem na vrhu, moram da se naviknem na te stvari', naveo je Đoković, koji je ove sezone ostvario 25 pobeda i doživeo pet poraza.

Vavrinka, uprkos porazu, nije bio previše nezadovoljan, s obzirom da će od ponedeljka biti 10. teniser sveta.

'Malo sam iznenađen. To je veliki skok za mene', kazao je Vavrinka.

Đoković je, inače, posle primanja trofeja zamoljen od organizatora da imitira nekog od kolega, ali je srpski teniser to odbio.
'To nije ono što radim najbolje. Ono što radim najbolje je da pobedjujem na teniskim terenima. To ću i pokušavati da radim u sledećih 10, 15 godina', kazao je Đoković.