Reputation : 3
Points : 3
Datum upisa : 23.04.2008

Seltik ponovo šampion Škotske Empty
PočaljiNaslov: Seltik ponovo šampion Škotske   Seltik ponovo šampion Škotske I_icon_minitimePet Maj 23, 2008 2:14 am

Seltik ponovo šampion Škotske 9275491334835dad31841a270933323_bigFudbaleri Seltika odbranili su titulu šampiona Škotske. Oni su u poslednjem kolu savladali ekipu Dandi junajteda sa 1:0. Čak i da su 'Kelti' kiksnuli, ponovo bi postali prvaci, pošto je njihov glavni konkurent Glazgov Rendžers izgubio od Aberdina rezultatom 2:0. Seltiku je ovo 42. trofej u Premijer ligi Škotske. Do treće titule u nizu došli su sa 89 osvojenih bodova, dok je Rendžers ima 86. Plasman u UEFA kup obezbedio je trećeplasirani Madervel sa 60 bodova. Gretna je ispala iz lige, pošto je uzela samo 13 bodova.

Jedini gol na meču Dandi junajted – Seltik delo je holandskog centarfora Jana Venegora of Heselinka, koji je u 72. minutu posle centaršuta Pola Hartlija postigao svoj 15. gol u ligi.

Na Heselinkov gol sigurno su uticale i dobre vesti iz Aberdina, gde je domaćin devet minuta ranije poveo protiv Rendžersa. Strelac je bio Li Miler, koji je nadvisio odbranu gostiju i glavom matirao golmana Nila Aleksandera. Daren Meki je pogotkom u 77. minutu otklonio sve dileme u vezi sa novim šampionom Škotske. Nemoć i frustraciju zbog izgubljene titule pokazao je Načo Novo, koji je u 80. minutu isključen zbog grubog starta nad Stjuartom Dafom.

U utakmici bez rezultatskog značaja Madrevel je u gostima pobedio Hibernijan sa 2:0, a golove su dali Lapin i Marfi.

Datum upisa : 14.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Seltik ponovo šampion Škotske   Seltik ponovo šampion Škotske I_icon_minitimePon Maj 26, 2008 12:20 am